- Vardas
- Slaptažodis
Prisijungti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

2014-05-08 23:18:28
Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

PLAČIAU ...

2014-05-08 23:16:18
Gamtos ir miesto sintezė

Gegužės 14 d. 20.00 val. prie…

PLAČIAU ...

MOKYMAI | RADIJAS | APIE PROJEKTĄ | MEMORANDUMAS | APIE MUS | DUK | KONTAKTAI |

Takus tvarkyk žiemą , o turistų lauk vasarą!


 

2013 metų vasario mėnesį  

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai, talkinami dviejų šaunių keturkojų pagalbininkų - Baltakojo ir Lapsiaus, tvarkė Drevinės bitininkystės pažintinio tako medinę dangą.

Šis takas yra Musteikos apylinkėse, 5 km nuo kaimo. Pasivaikščiojimas šiuo taku - tai puiki galimybė susipažinti su drevėtomis pušimis, primenančiomis vieną iš seniausių šio krašto verslų, pamatyti tik Musteikos kampui būdingą smėlio kalvelių ir nedidelių pelkučių mozaiką. Takas yra pelkėtoje vietoje šalia Čepkelių raisto, tad norint juo praeiti pavasarį ar vasarą, tenka bristi per nesuskaičiuojamą daugybę mažyčių nuo lietaus ar pavasarinio potvynio susidariusių ežerėlių.

Daug metų tarnavę mediniai lieptai jau supuvo, tad VĮ Druskininkų miškų urėdija parūpino medienos ir pagamino lieptams tinkamą žaliavą. Kol bitutės ramiai žiemoja šiltose drevėse, Direkcijos darbuotojai specialiu pelkėtoms vietovėms pritaikytu traktoriuku išdėliojo naujus lieptus. Tinkamiausias laikas atlikti šiems darbams - žiema. Šiuo metų laiku nesuardome miško paklotės. Pavasarį visus besidominčius drevine bitininkyste pakviesime smagiai pasivaikščioti naujuoju taku.Keliauk kitaip - visos teisės saugomos.
Projektą „Kompleksinė visuomenės informavimo ir švietimo apie saugomų
teritorijų svarbą bei aplinkai palankų gyvenimo būdą programa
"Keliaukime kitaip!" finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m.
Sanglaudos skatinimo veiksmų programą
Tel. +370 620 46510, el. p. info@keliaukkitaip.lt