- Vardas
- Slaptažodis
Prisijungti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

2014-05-08 23:18:28
Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

PLAČIAU ...

2014-05-08 23:16:18
Gamtos ir miesto sintezė

Gegužės 14 d. 20.00 val. prie…

PLAČIAU ...

MOKYMAI | RADIJAS | APIE PROJEKTĄ | MEMORANDUMAS | APIE MUS | DUK | KONTAKTAI |

„Ar iš balos tas gražumas“


Nuotraukų ekspozicija supažindina su retai pasirodančiais ropliais ir varliagyviais.

Sausio viduryje, kada gamtoje nesutiksime nei vienos varlės bei roplio, Lietuvos gamtos fondas Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Merkinės lankytojų centre eksponavo keliaujančią roplių ir varliagyvių nuotraukų parodą, intriguojančiu pavadinimu - “Ar iš balos tas gražumas”. Trisdešimties nuotraukų ekspozicija iš arti supažindina su pašonėje gyvenančiais, tačiau žmogui nedažnai pasirodančiais ropliais ir varliagyviais.

Dzūkijos kraštas nepaprastai turtingas  čia gyvenančiais retaisiais ropliais ir varliagyvių rūšimis. Kiti Lietuvos regionai šiam kraštui  gal net pavydi ne tik tyros gamtos grožio, bet ir „gelažinių varlių" - balinių vėžlių kaimynystės.

Pristatydamas parodą Lietuvos gamtos fondo vykdomasis direktorius Edmundas Greimas ją įvardino kaip žinutę visuomenei, kuri galvoja, kad varlė, rupūžė – negražus padaras, bet kada fotografas užfiksuoja tą kūno dalį, ar išraišką, kuri yra graži, egzotiška, ryški, tai ne viena varlė ar roplys gali  patekti į gražuolių konkursą. Direktorius pasidžiaugė, kad jau dešimtmetį jų fondas bendradarbiauja su Parko direkcija, keletą metų kartu dalyvauja ir bendrame projekte „Bandomojo ekologinio tinklo Pietų Lietuvoje sukūrimas“.  

Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė plačiau papasakojo apie šį projektą, apie atkuriamas retų roplių ir varliagyvių buveines bei konstruojamą ekologinį tinklą šių gyvūnų migracijai, pademonstravo porą filmukų.

Projekto  „Bandomojo ekologinio tinklo Pietų Lietuvoje sukūrimas“ tikslas – užtikrinti Pietų Lietuvoje palankią balinių vėžlių būklę ir išsaugoti retuosius varliagyvius. Šiam tikslui pasiekti naudojamos priemonės: kūdrų kasimas, vėžliams kiaušiniams dėti tinkamų vietų parengimas ir priežiūra, kiaušinių iš netinkamose vietose esančių lizdaviečių surinkimas ir vėžliukų užauginimas, medvarlių veisimas ir kiaušinių surinkimas bei užauginimas, gamtą tausojančio žemės ūkio skatinimas. Visos šios priemonės leis sukurti pirmąjį Lietuvoje baliniams vėžliams ir varliagyviams skirtą ekologinį tinklą.   

Parodoje eksponuojamose nuotraukose užfiksuoti Dzūkijos krašto gamtos turtai. Norinčius visa tai pamatyti, kviečiame apsilankyti Merkinės lankytojų centre iki vasario 12 dienos.

 

Vyr.specialistė Laima SaviščevienėKeliauk kitaip - visos teisės saugomos.
Projektą „Kompleksinė visuomenės informavimo ir švietimo apie saugomų
teritorijų svarbą bei aplinkai palankų gyvenimo būdą programa
"Keliaukime kitaip!" finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m.
Sanglaudos skatinimo veiksmų programą
Tel. +370 620 46510, el. p. info@keliaukkitaip.lt