- Vardas
- Slaptažodis
Prisijungti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

2014-05-08 23:18:28
Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

PLAČIAU ...

2014-05-08 23:16:18
Gamtos ir miesto sintezė

Gegužės 14 d. 20.00 val. prie…

PLAČIAU ...

MOKYMAI | RADIJAS | APIE PROJEKTĄ | MEMORANDUMAS | APIE MUS | DUK | KONTAKTAI |

Darnios Lietuvos saugomų teritorijų puoselėjimas


Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija  kartu su VŠĮ Baltijos aplinkos forumas įgyvendina projektą
„Darnios Lietuvos saugomų teritorijų puoselėjimas“. Viena iš projekto veiklų yra Saugomos teritorijos produkto ženklo įdiegimas.

Dzūkijos nacionaliniame parke gyvenantys ir veiklą vykdantys verslininkai bei amatininkai savo produkcijai ir vykdomoms paslaugoms galės naudoti Saugomos teritorijos produkto ženklą. Saugomos teritorijos produkto ženklas padės atpažinti, kad paslauga teikiama, ar produktas pagamintas vietos gyventojo, taip pat skatins saugomų teritorijų lankytojus paslaugas ir produktus įsigyti iš vietos gyventojų.

Tokiu būdu siekiama sudaryti palankesnes sąlygas skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir saugomos teritorijos direkcijos. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato produkto ženklas buvo suteikiamas šioje saugomoje teritorijoje pagamintoms prekėms ir paslaugoms, teikiamoms vadovaujantis tokiais kriterijais, kaip autentiškumas, gyvosios gamtos tausojimas ir nauda žmonių sveikatai, pritaikomumas nedidelėms lankytojų grupėms, nauda vietos bendruomenei ir kt. Ženklas buvo suteikiamas pagal pateiktas paraiškas ir įvertinus atitikimą nustatytiems kriterijams. Sprendimus dėl ženklo suteikimo priėmė Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos direktoriaus patvirtinta taryba.

Gruodžio 10-ą dieną Merkinėje įteikti pirmieji 8 pažymėjimai parko verslininkams ir amatininkams: Rūtai Sakalienei, Artūrui Svirneliui, Džiugui Petraičiui, Petrui Pretkeliui, Linai Černiauskienei, Laimai Saviščevienei, Onai Monsevičienei ir Jolantai Kazlauskienei.Keliauk kitaip - visos teisės saugomos.
Projektą „Kompleksinė visuomenės informavimo ir švietimo apie saugomų
teritorijų svarbą bei aplinkai palankų gyvenimo būdą programa
"Keliaukime kitaip!" finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m.
Sanglaudos skatinimo veiksmų programą
Tel. +370 620 46510, el. p. info@keliaukkitaip.lt